Ortopedický magazín logo

Reklama

Chlorella a jej 10 zdravotných benefitov 

Chlorella a jej 10 zdravotných benefitov 
Podobne ako spirulina, chlorella je veľmi výživné zelené algae. Spolu so spirulinou je to jeden z najobľúbenejších prírodných výživových doplnkov. Obe sú bohaté na antioxidanty, pomáhajú predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam a upravujú hladinu cukru v krvi. Chlorella má však aj špecifické benefity.
Chlorella má vysoký obsah proteínu, až 50 %, a mnoho vitamínov, od vitamínu C, B, karbohydrátov cez zdravé tuky až po železo a vlákninu. Aké sú teda zdravotné benefity chlorelly a pri ktorých ochoreniach nám môže pomôcť?
  1. Dodáva energiu

Pri pravidelnom užívaní chlorelly sa potvrdilo zlepšenie kvality spánku a dodáva energiu. Je to pre jej neuveriteľne vysoké nutričné hodnoty, ktoré dokážu rýchlo vyživiť telo a pomáha tak aj jeho regenerácii.
  1. Zbavuje telo toxínov

Toto algae dokáže odstrániť ortuť z krvi a buniek. Okrem toho je výborným doplnkom pri bežnej liečbe odstraňovania toxických látok z tela, akými sú kadmium, nikel alebo dioxín. Hovorí sa, že dokáže urýchliť proces liečenia otravy až o 7x.
  1. Podporuje imunitný systém

Chlorella zlepšuje funkciu imunitného systému tým, že podporuje tvorbu imunitných buniek a chemikálií, napríklad interferónu. Niektoré štúdie dokonca potvrdili, že chlorella je najsilnejší prírodný doplnok stravy, ktorý výrazne podporuje funkciu imunitného systému.
  1. Podporuje zdravie pečene

Chlollera má pomocnú schopnosť spracovávať tuky a toxíny a znižuje hladinu enzýmov zodpovedných za odľahčenie zaťaženej pečene.
  1. Zlepšuje problémy s trávením

10 g chlorelly denne zmierňuje bolesti žalúdka, kŕče, plynatosť, nadúvanie a iné problémy. Chlorella totiž funguje ako probiotikum, keďže obsahuje vitamín D, betakarotén a chlorofyl.
Chlorella a jej 10 zdravotných benefitov 
  1. Udržiava srdce zdravé

Vysoký obsah vitamínu B12, ktorý je spájaný aj so zdravím tepien a počtom krvných buniek.
  1. Stabilizuje hladinu cukru v krvi

Chlorella nieleže vyrovnáva hladinu cukru v krvi, ale upravuje tvorbu a spracovávanie cukru na bunkovej úrovni. Chlorella znižuje aj hladinu cholesterolu a udržiava zdravú úroveň krvného tlaku.
  1. Podporuje funkciu mozgu

Vitamín B12 je v tejto konkrétnej algae jedinou aktívnou rastlinnou formou tohto vitamínu, ktorý má pozitívny vplyv na aktivitu mozgu.
  1. Podporuje zdravie zraku

Chlorella obsahuje látky, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie zraku. Tieto látky sú betakarotén, alfakarotén a luteín. Tie vyživujú zrak a umožňujú jeho bezproblémovú funkciu pri každodennom užívaní.
  1. Čistí zuby a ďasná

V minulosti bol chlorofyl široko využívaný v lekárstve pre jeho čistiace účinky. V stomatológii obzvlášť. Chlorella je zo všetkých jedlých rastlín najbohatšia na chlorofyl a preto je výborná na čistenie celej ústnej dutiny vrátane zubov a ďasien.
Redakcia
Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This