Ortopedický magazín logo

Reklama

Analytická štúdia očakáva rast svetového trhu s ortotickými pomôckami do roku 2032

Podľa najnovšej analytickej štúdie severoamerickej spoločnosti Persistence Market Research z januára 2024 svetový trh s ortotickými pomôckami v roku 2021 dosiahol veľkosť 3,92 miliárd USD.

Rozhodujúcim regionálnym trhom pritom v roku 2021 bola Severná Amerika s podielom 40,5%. Štúdia predpokladá, že napriek rôznym obmedzeniam vyplývajúcim z regulácií v zdravotníckom sektore jednotlivých krajín v oblasti preskripcie a úhrad zo zdravotného poistenia globálny trh ortotiky dosiahne do roku 2032 hodnotu 8,82 miliárd USD.

Tento očakávaný rast bude podľa analytikov stimulovaný stupňujúcim sa dôrazom na personalizovanú a na pacienta sústredenú starostlivosť, ktorý otvára nové cestičky pre inovácie vyplývajúce z nových možností, ktoré prinášajú digitálne technológie, 3D tlač a umelá inteligencia. Podľa autorov štúdie takýto dôraz na personalizáciu ortotických pomôcok a liečebných postupov je v súlade s rastúcimi požiadavkami pacientov na pohodlné, účinné a zároveň dizajnovo estetické ortotické pomôcky.

 

Redakcia, zdroj: www.persistencemarketresearch.com

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This