Reklama

Ortopedický magazín logo
VITAJTE
Ortopedický magazín logo
Slider

Čo sa pripravuje pre žiakov so zrakovým znevýhodnením? 

Čo sa pripravuje pre žiakov so zrakovým znevýhodnením? 

Na Slovensku sú dve školy pre žiakov so zrakovým znevýhodnením – v Bratislave a Levoči. Tieto školy sú plne vybavené a špecializované na prácu a vzdelávanie žiakov so zrakovým znevýhodnením. Pri príležitosti utorkového Svetového dňa Braillovho písma to na sociálnej sieti uviedla štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlana Síthová. 

„Okrem nich je však úlohou každej školy vytvárať podmienky pre všetkých žiakov bez rozdielu. Úlohou rezortu školstva je vytvoriť pre školy podporu smerujúcu k podpore prostredia bez bariér, ktorým deti so zrakovým znevýhodnením čelia,“ uviedla štátna tajomníčka. Ako ďalej poznamenala, v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu zrakom sa získava 80 až 90 percent všetkých informácií.

„Pre deti a žiakov so zrakovým hendikepom je preto dôležitou súčasťou prijímania textových informácií Braillovo písmo, ako aj zvukové záznamy kníh a časopisov,“ povedala Síthová. Učenie je podľa nej pre nevidiacich žiakov náročnejšie aj preto, lebo nemôžu vnímať neverbálne časti komunikácie.

V týchto dňoch sa pod taktovkou ministerstva školstva a odborníkov pripravuje manuál, ako vytvárať a budovať bezbariérové školy a školské zariadenia.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright 2021 © Factory 457 s.r.o.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This