Ortopedický magazín logo

Reklama

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike VIII: Centrum ortopedickej protetiky s. r. o.

Legislatívne úpravy so zásadným vplyvom na ortopedickú protetiku

Začiatky a súčasnosť ortopedickoprotetickej zdravotnej starostlivosti

Prinášame vám historický prierez vývojom a výrobou ortopedických pomôcok. Zdrojom týchto úryvkov je publikácia ,,50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE na Slovensku”, ktorej autorom je skúsený ortopéd a hlavný odborník pre ortopedickú protetiku na Slovensku MUDr. Ján Koreň. Každý týždeň nájdete na stránkach Ortopedického magazínu nové pokračovanie. Pokračujeme v sérii článkov: Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike. Dnes o spoločnosti Centrum ortopedickej protetiky, s. r. o.

Centrum ortopedickej protetiky, s.r.o.

Firma vznikla 1. 1. 2000. Po svojom vzniku prevzala technických zamestnancov Oddelenia ortopedickej protetiky Košice, ktoré bolo v tomto roku zrušené. Firma si prenajala technickú časť v pavilóne ortopedickej protetiky na Rastislavovej ulici č. 43 v Košiciach, kde sídli až doteraz.

 Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike Centrum ortopedickej protetiky

Prvým konateľom firmy bola Anastázia Lubyová, v súčasnosti je konateľom Ing. Ľubomír Pištek. Odborným garantom pre ortopedickú výrobu je ortopedická technička Anastázia Lubyová.

Centrum pokračuje v tradícii oddelenia ortopedickej protetiky Košice, zaoberá sa výrobou, aplikáciou, opravami a úpravami individuálnych ortopedických pomôcok. Sú to ortopedické vložky, ortézy horných, dolných končatín a trupu, bandážneho i nebandážneho typu, všetky druhy protéz HK a DK.

 Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike Centrum ortopedickej protetiky

Starostlivosť firma poskytuje na svojom hlavnom pracovisku na Rastislavovej ulici č. 43 v Košiciach v Pavilóne XXVIII, a tiež na stálych merných miestach v Prešove v poliklinike MUČO a v Spišskej Novej Vsi. Okrem toho má výjazdové merné miesto v poliklinike KVP v Košiciach.

Koniec úryvku, pokračovanie bude situácii v poskytovaní pomôcok v 60. až 80. rokoch

Zdroj: 50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE, MUDr. Ján Koreň, ISBN 978-80-971725-9-6

Na základe súhlasu autora na použitie diela.

Pokiaľ vás táto literatúra zaujíma, odporúčame vám aj vydanie ORTOPEDICKÉ POMÔCKY od pána MUDr. Jána Koreňa

Zdroj fotografií a grafík

Obrázok 215, 216, 217 : Archív fotiek Anastázia Lubyová

História remeselnej výroby ortopedických pomôcok DIEL I.

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This