Reklama

Ortopedický magazín logo
VITAJTE
Ortopedický magazín logo
Slider

Ananás, poznáte jeho prínos pre vaše zdravie?

Ananás, poznáte jeho prínos pre vaše zdravie?

Ananás ako tropické ovocie je bohatý na množstvo vitamínov, enzýmov a antioxidantov. Je vhodný na posilnenie imunity či podporu trávenia. Pripomenul to Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava.

„Konzumáciou tohto ovocia môžeme posilniť imunitný systém, vybudovať silné kosti a zároveň podporiť trávenie,“ vymenoval RÚVZ. Poukázal na to, že hoci je ananás sladký, obsahuje málo kalórií. Má vysoký podiel vitamínu C a mangánu, vlákniny a bromelaínu. „Bromelaín je enzým, ktorý štiepi bielkoviny,“ vysvetlil RÚVZ.

Ananás podľa RÚVZ pomáha pri tráviacich ťažkostiach, ako je pálenie záhy, plynatosť, hnačka a vracanie. „Veľký význam má pri prevencii a liečbe trombózy, znižuje zrážanlivosť krvi a znižuje krvný tlak. Má protizápalové účinky a odbúrava cholesterolové usadeniny zo stien ciev,“ priblížil RÚVZ.

Ananás je tiež dobrým zdrojom kyseliny listovej a vitamínu B1 a B6. Zastavuje rast rakovinových buniek a zabraňuje tvorbe metastáz. „Je výborným pomocníkom v boji proti obezite,“ dodal RÚVZ.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright 2021 © Factory 457 s.r.o.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This