Ortopedický magazín logo

Reklama

Ananás, poznáte jeho prínos pre vaše zdravie?

Ananás, poznáte jeho prínos pre vaše zdravie?

Ananás ako tropické ovocie je bohatý na množstvo vitamínov, enzýmov a antioxidantov. Je vhodný na posilnenie imunity či podporu trávenia. Pripomenul to Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava.

„Konzumáciou tohto ovocia môžeme posilniť imunitný systém, vybudovať silné kosti a zároveň podporiť trávenie,“ vymenoval RÚVZ. Poukázal na to, že hoci je ananás sladký, obsahuje málo kalórií. Má vysoký podiel vitamínu C a mangánu, vlákniny a bromelaínu. „Bromelaín je enzým, ktorý štiepi bielkoviny,“ vysvetlil RÚVZ.

Ananás podľa RÚVZ pomáha pri tráviacich ťažkostiach, ako je pálenie záhy, plynatosť, hnačka a vracanie. „Veľký význam má pri prevencii a liečbe trombózy, znižuje zrážanlivosť krvi a znižuje krvný tlak. Má protizápalové účinky a odbúrava cholesterolové usadeniny zo stien ciev,“ priblížil RÚVZ.

Ananás je tiež dobrým zdrojom kyseliny listovej a vitamínu B1 a B6. Zastavuje rast rakovinových buniek a zabraňuje tvorbe metastáz. „Je výborným pomocníkom v boji proti obezite,“ dodal RÚVZ.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This