Ortopedický magazín logo

Reklama

V čilskej zoo zaočkovali proti koronavírusu už desať zvierat

V čilskej zoo zaočkovali proti koronavírusu už desať zvierat

Desať zvierat zo zoologickej záhrady neďaleko čilskej metropoly Santiago – vrátene tigra, orangutana a levov  – zaočkovali už druhou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Zoologická záhrada Buin Zoo v decembri ako prvá v Latinskej Amerike začala s očkovaním zvierat experimentálnou vakcínou, ktorá bola vyrobená špeciálne pre zvieratá. Prvú dávku orangutan a šelmy dostali 13. decembra a druhú 3. januára.

Medzi zaočkovanými zvieratami je aj tiger džungľový indický menom Charly a orangutan bornejský Sandai. Obe tieto zvieratá patria medzi ohrozené druhy.

Koronavírus už vo svete potvrdili u opíc, ľudoopov a mačkovitých šeliem chovaných v zoologických záhradách, a tiež u noriek a vysokej zvery žijúcej vo voľnej prírode.

Zoologická záhrada Bui Zoo svojich zverencov na koronavírus zatiaľ netestovala ani u nich nezaznamenala príznaky covidu. Prostredníctvom očkovania chce preventívne ochrániť zvieratá s najväčším rizikom nákazy. Tiež testovať, akú úroveň ochrany a na akú dlhú dobu je vakcína schopná zabezpečiť.

Zdroj: TASR, AFP

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This