Ortopedický magazín logo

Reklama

Rady ako sa správať počas služobnej cesty. Respirátor je povinný všade, okrem hotelovej izby

Odporúčania, ako sa správať počas služobnej cesty

Foto: ilustračné, Envato Elements

Mimo izby, v ktorej je zamestnanec na služobnej ceste ubytovaný, je potrebné mať vždy riadne nasadené rúško alebo respirátor. Ak musí zamestnanec prenocovať v hoteli alebo v ubytovni, je vhodné overiť si, že prevádzkovateľ nevystavuje hostí zbytočnému riziku, dodržiava protiepidemické opatrenia. Pripomenula to Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Úrad verejného zdravotníctva zdôrazňuje, aby zamestnanci pracovné cesty vykonali iba v prípadoch, keď je ich osobná účasť skutočne nevyhnutná. „Prestávky počas cesty si robte na málo frekventovaných miestach a vyhnite sa kontaktu s inými ľuďmi,“ dodala Račková.

Dôležité je tiež obmedziť kontakt s plochami, ktorých sa dotýka väčší počet ľudí. Ak ku kontaktu dôjde, je potrebné si čo najskôr umyť alebo vydezinfikovať ruky. „Nevyužívajte doplnkové služby hotelov, pri ktorých môžete prichádzať do kontaktu s ďalšími ľuďmi. V akýchkoľvek spoločných priestoroch hotela trávte iba nevyhnutný čas,“ uviedla Račková.

Pripomenula, že bežná prevádzka hotelových barov alebo reštaurácií je zakázaná, občerstvenie je potrebné konzumovať na izbe. „Namiesto výťahov radšej choďte po schodoch, respektíve nenastupujte do výťahu s cudzími osobami,“ spresnila Račková.

Pribudlo 82 úmrtí

Prostredníctvom 8705 vykonaných RT-PCR testov včera odhalili na Slovensku 1215 nových prípadov ochorenia COVID-19. Prostredníctvom antigenových testov našli 1 642 pozitívnych prípadov. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 82. Celkový počet obetí koronavírusu na Slovensku je aktuálne 9624. Dá sa predpokladať, že zajtra Slovensko prekročí hranicu 10 000 úmrtí na COVID-19.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This