Ortopedický magazín logo

Reklama

V spoločných priestoroch bytoviek je nutný respirátor, výťah obmedzte

V spoločných priestoroch bytoviek je nutný respirátor, výťah obmedzte

Foto: ilustračné, Envato Elements

V spoločných priestoroch bytoviek je potrebné mať riadne nasadený respirátor a vo výťahu by sa nemali viezť osoby z rôznych domácností. Pripomína to v rámci odporúčaných pravidiel správania sa počas pandémie v panelákoch Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

„V spoločných priestoroch bytoviek sa pohybujte s riadne nasadeným respirátorom, ktorý prilieha na pokožku tváre a prekrýva nos a ústa. Chránite tým seba aj svojich susedov, ktorí môžu patriť do rizikovej skupiny,“ spresnila Daša Račková, hovorkyňa ÚVZ SR.

Používanie výťahu sa odporúča v čo najväčšej možnej miere obmedziť, alebo sa jeho využívaniu úplne vyhnúť. „Dôrazne neodporúčame, aby sa vo výťahoch viezli súčasne osoby z rôznych domácností,“ uviedla Račková.

V spoločných priestoroch bytovky by mali podľa ÚVZ ľudia tráviť čo najmenej času. Po kontakte s plochami, ktorých sa dotýkajú iní ľudia, ako sú kľučky, zábradlia či tlačidlá vo výťahu, sa neodporúča dotýkať sa tváre. „Čo najskôr si dezinfikujte alebo umyte ruky,“ dodala Račková.

Na Slovensku pribudlo 205 prípadov nákazy, počet úmrtí sa zvýšil o 46

Prostredníctvom 2298 vykonaných RT-PCR testov odhalili v nedeľu (28. 3.) na Slovensku 205 nových prípadov ochorenia COVID-19. Počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 46.

Pribudlo tiež 1039 pozitívne testovaných antigénovými testami. „Je to 8,92 percenta z 2298 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,37 percenta z 277.223 antigénnych testov,“ priblížilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti.

V súvislosti s ochorením COVID-19 je v nemocniciach hospitalizovaných o 31 pacientov viac ako predošlý deň, konkrétne 3367. Z nich potvrdené ochorenie má 3164 ľudí. Na JIS je 288 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 363 osôb.

Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 vzrástol o 46 prípadov. Celkový počet úmrtí „na covid“ je 9542 a celkový počet úmrtí „s covidom“ je 1759.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This