Ortopedický magazín logo

Reklama

Prieskum: Matovičovi veria ľudia najmenej, najviac Lengvarskému

Matovičovi veria ľudia najmenej

Na snímke členovia vlády počas prvého rokovania vlády SR v Bratislave 7. apríla 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Najdôveryhodnejším spomedzi členov vlády je minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Dôveruje mu 36,5 percenta opýtaných. Naopak, ministrovi nedôveruje 53 percent respondentov. Z členov vlády, ľudia veria najmenej Matovičovi, aktuálnemu ministrovi financií a bývalému premiérovi.

Dôveru Igorovi Matovičovi mu vyjadrilo iba 11 percent respondentov, nedôveru až 87,4 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 11. do 19. mája na vzorke 1008 respondentov.

Po Lengvarskom v prieskume dôveryhodnosti členov vlády nasleduje minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s 35,6 percentami. Nedôveruje mu 61,5 percenta respondentov. Tretí v poradí je minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s 32,9 percentnou dôverou a 61,7 percentnou nedôverou.

Ďalším v poradí dôveryhodnosti je je šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) s 32,7 percentnou dôveryhodnosťou, nasledujú šéf diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) a premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorým dôveru vyjadrilo zhodne po 30,1 percenta opýtaných.

Najmenej dôveryhodným je po Matovičovi vicepremiér pre legislatívu Štefan Holý (Sme rodina). Nedôveruje mu 63,5 percenta respondentov, dôveru mu vyjadrilo 12,7 percenta. O niečo menšiu nedôveru, teda 60,9 percenta má ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). Nasleduje vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí), ktorej nedôveruje 75,9 percenta opýtaných.

Voliči OĽANO podľa prieskumu veria najviac premiérovi Hegerovi (91,9 percenta), následne ministrovi Matovičovi (86,8 percenta) a do tretice ministrovi práce Milanovi Krajniakovi zo Sme rodina (83,3 percenta).

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Jaroslav Novák

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This