Ortopedický magazín logo

Reklama

Vicepremiérka V. Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaos

Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaos

Spoločného fotenie na Úrade vlády SR v Bratislave 1. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová očakáva od ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), že uprace „chaos, ktorý tu máme“. Uviedla to dnes pred rokovaním vlády v súvislosti s dianím okolo vakcíny Sputnik V.

Doplnila, že premiér Eduard Heger má zmluvu o nákupe očkovacej látky poskytnúť koaličným lídrom.

„Je potrebné sa uistiť, že vakcína je bezpečná,“ povedala Remišová s tým, že od šéfa rezortu zdravotníctva očakáva riešenia. Už na prvej pandemickej komisii k téme Sputnik V podľa nej riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová informovala, že chýba dostatočná technická dokumentácia k posudzovaniu vakcíny.

K diplomatickým vzťahom k Maďarsku poznamenala, že ak by jej určoval najvyšší predstaviteľ susedného štátu, kto sa môže zúčastniť ich stretnutia, odmietla by a na návštevu by nešla. „Pravidlá treba dodržiavať, máme výborný diplomatický zbor,“ dodala.

Zmluvu má aj prezidentka

Už v pondelok prezidentka Zuzana Čaputová požiadala ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o sprístupnenie zmluvy o nákupe vakcíny Sputnik V. Zaujímajú ju aj dôvody jej utajenia. Zmluvu jej odovzdal nový minister zdravotníctva. Prezidentka sa k jej obsahu zatiaľ nevyjadrila.

Redakcia, tasr

Foto: TASR – Jaroslav Novák

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This