Ortopedický magazín logo

Reklama

Odborníci majú k dispozícii novú dvojjazyčnú online databázu ortopedickej techniky a ortopédie

Odborníci majú k dispozícii novú dvojjazyčnú online databázu ortopedickej techniky a ortopédie

Foto: ilustračné, Envato Elements

Nemecká Federálna asociácia združení ortopedickej techniky (BIV-OT) vytvorila internetovú vyhľadávaciu databázu výskumných projektov a vedeckých štúdií z oblasti ortopedických pomôcok a ortopédie na adrese https://forschung.to/.

Databáza je otvorenou dvojjazyčnou platformou, ktorá umožňuje vyhľadávanie dokumentov v nemeckom a anglickom jazyku. Obsahuje dokumentáciu z už realizovaných, prebiehajúcich, ale aj plánovaných vedeckých projektov a výskumov. Jej súčasťou sú klinické štúdie, meta-analýzy, projektové správy, prípadové štúdie, ale aj diplomové a dizertačné práce. Tematické spektrum databázy je explicitne široké. Autori v nej môžu publikovať informácie z rôznorodých projektov – od oblasti ortopedickej techniky, technológií výroby ortopedickej obuvi a konzervatívnej technickej ortopédie, až po chirurgiu (amputácií, malformácií, diabetickej nohy, atď.), rehabilitáciu, športovú ortopédiu alebo výskum materiálov pre výrobu ortopedických pomôcok.

Nová vedecká databáza umožňuje vyhľadávanie podľa názvu projektu, zhrnutia, kľúčových slov, názvu organizácie, ako aj mena každého autora. Určená je pre výskumné inštitúcie, špecializované firmy a organizácie, tvorcov zdravotníckej politiky, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v segmente ortopedickej techniky a médiá. V spolupráci s BIV-OT sa na jej prevádzke podieľajú tiež nemecká Únia technickej ortopédie (VTO) a Nemecká spoločnosť pre inter-profesné ošetrovanie zdravotníckymi pomôckami (DGIHV).

Zdroj:

https://biv-ot.org

https://forschung.to

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This