Ortopedický magazín logo

Reklama

Nemocnice chcú obnoviť výkon plánovaných operácií

Nemocnice chcú obnoviť výkon plánovaných operácií

Lekári chcú začať s plánovanými operáciami. Foto: ilustračné, Envato Elements

Zvolenská nemocnica dnes hlásila pokračujúce zlepšovanie pandemickej situácie. V nemocnici sa dnes nenachádza ani jeden pacient, ktorý by potreboval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Jej lekári chcú postupne začať s plánovanými operáciami. Ako prvé by mali byť menej závažné operácie, kde sa nepredpokladajú ťažké pooperačné stavy. 

„Pozitívny vývoj v nemocnici umožnil aj redukciu lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 z 90 na 51. Z toho 20 lôžok bude určených pre pacientov, ktorí majú podozrenie na toto ochorenie. Všetko bude závisieť od reality, v prípade potreby dokážeme uvedené počty opäť zvýšiť,“ spomenula riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

„Ak tento veľmi dobrý vývoj bude pokračovať, nemocnica by mohla spustiť aj plánované operácie,“ uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.dodala s tým, že v minulom týždni v nemocnici robili takmer 60 nevyhnutných operácií. Bielou nemocnicou – bez pacienta s ochorením COVID-19, je aj nemocnica v Krupine.

Aj v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku chcú znovať operovať

Pandemická situácia v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa tiež výrazne zlepšila. Aj tu sa lekári postupne pripravujú na plánované operácie.

K dnešnému dňu nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť siedmim pacientom s novým koronavírusom na bežnom lôžku. Štyria pacienti si ešte vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

,,Nemocnica po dlhom čase aktuálne neeviduje žiadneho zamestnanca nakazeného novým koronavírusom a nikto nie je ani v karanténe,“ informoval riaditeľ nemocnice Viktor Halíř .

V uplynulom týždni nemocnica zrealizovala 27 nevyhnutných operácií.

redakcia, zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This