Ortopedický magazín logo

Reklama

Kurz cvičení pre zdravý chrbát spúšťa Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Kurz cvičení pre zdravý chrbát spúšťa Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline otvára kurz cvičení pre zdravý chrbát. Plán jednoduchých cvikov zostavila a povedie fyzioterapeutka ambulantnej časti fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie žilinskej nemocnice Jana Fabianová. Záujemcovia sa môžu na prvý kurz, ktorý sa začína 21. septembra, prihlásiť priamo na recepcii oddelenia. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Cvičenie pre zdravý chrbát pozostáva z piatich lekcií, ktoré počas piatich týždňov absolvuje uzatvorená skupina maximálne desiatich ľudí.

Bolesť chrbta patrí k najčastejším zdravotným ťažkostiam Slovákov. Sedavé zamestnanie, obmedzenie voľnosti pohybu počas lockdownov a predovšetkým obdobie home office, ktoré sa, žiaľ, stalo akousi prirodzenou súčasťou pandémie nového koronavírusu, prinieslo negatíva v mnohých oblastiach,“ uviedla fyzioterapeutka, podľa ktorej výrazne stúpol počet zdravotných problémov s pohybovým aparátom.

„Celé dni ľudia presedeli za počítačom, mobilom, v aute, vykonávali prevažne statické činnosti. Cviky zamerané na prácu s pohybovým aparátom predstavujú práve kompenzáciu takýchto aktivít a sú preventívnym krokom, aby sa telo nedostalo do akútneho stavu,“ vysvetlila Fabianová.

Cvičenie podľa nej nie je určené pre ľudí, u ktorých sa už výrazné problémy alebo bolesti prejavili. „V takom prípade je potrebné najprv vyhľadať fyzioterapeuta či lekára individuálne, aby pacienta vyšetril a stanovil mu terapiu vhodnú konkrétne pre jeho potreby,“ dodala.

Lekcie pre zdravý chrbát sa uskutočnia každý utorok v priestoroch telocvične ambulantnej časti fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie nemocnice. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu je nevyhnutné, aby sa záujemcovia vopred registrovali na celý kurz piatich sedení, v rámci ktorého tak vznikne uzatvorená skupina ľudí.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This