Ortopedický magazín logo

Reklama

Inovatívne protézy a ortézy: Ako veda a technika zlepšujú život

inovatívne protézy a ortézy Blatchford u nás dodáva epoc pro, s.r.o.

Dolné končatiny nás odniesli do celého sveta a ich odtlačky nájdeme aj na Mesiaci. Čo sa však stane, keď o nohu alebo jej časť prídeme? Vtedy nastúpia moderné technológie na čele so spoločnosťou epoc pro, s.r.o. Pozrite sa sami, že pacienti po amputácii, ktorí dostanú moderné, inovatívne protézy a ortézy, sú možno aj aktívnejší, ako vy. 

Inovatívne protézy a ortézy na lepší život

Moderné technológie a vedecký vývoj nám denne dokazujú, v akej vyspelej dobe žijeme. Keď sa niečo pokazí, sme okamžite schopní nefunkčné diely nahradiť. A teraz nehovoríme o automobilových súčiastkach alebo gombičkách na košeli. Máme na mysli ľudské telo. 

Slovenská spoločnosť epoc pro, s.r.o. je u nás už do roku 2018 oficiálnym predajcom kvalitných protéz a ortéz anglického výrobcu Blatchford. Na slovenskom trhu sa tak objavujú inovatívne protetické kolenné kĺby a chodidlá, ktoré  výrazne zlepšujú kvalitu života a vracajú späť stratenú istotu. Čím sú také výnimočné?

Človek v centre záujmu

Mobilita tvorí základ našich životov. Chceme sa hýbať, presúvať sa z miesta na miesto, športovať, pracovať a venovať sa rodine bez obmedzení. Protetické kolenné kĺby Blatchford sú protetikom presne naprogramované, aby spĺňali všetky požiadavky človeka, ktorý ich „nosí“. Zohľadňujú jeho hmotnosť, rýchlosť chôdze, aj aktivitu, ktorú vykonáva. Vďaka nim sa cíti stabilne v akomkoľvek teréne, na schodoch alebo rôznych svahoch.
Všetky protetické kolenné kĺby sú vyvíjané a testované interným výskumným tímom. Pri ich výrobe spoločnosť Blatchford spolupracuje nielen s univerzitami a externými odborníkmi, ale aj so samotnými pacientmi, aby čo najlepšie splnili všetky ich požiadavky.

Protetické chodidlá pre aktívnych ľudí

Vďaka súčasným technologickým a vedeckým možnostiam strata končatiny už pre človeka neznamená koniec sveta. Dôkazom sú aj protetické chodidlá Blatchford. Pacienti si vďaka nim užívajú šport, behajú maratóny alebo dokonca lyžujú. Protetické chodidlo viac nemusia pri každej aktivite meniť alebo špeciálne upravovať. Reaguje na rýchlosť pohybu a pomáha svojmu majiteľovi s lepšou stabilitou a rovnováhou.

Výber protézy

Ako prebieha výber a úprava protézy? Ortopéd pacientovi na základe jeho aktuálneho zdravotného stavu, životného štýlu a očakávaní poradí ideálny produkt. Ortopedický technik protézu prispôsobí na mieru každému pacientovi. Pacient si protézu vyskúša a naplno sa vráti späť do života.

V ortopedických kolenných kĺboch a chodidlách Blatchford sa spája veda, technológie a kvalitné materiály. Svojim majiteľom prinášajú radosť z pohybu, istotu plnohodnotného života a možnosť pracovnej i osobnej sebarealizácie. Presvedčte sa sami na skutočných príbehoch Bena a Georgy.

inovatívne protézy a ortézy Blatchford

Ben

40-ročný stavebný robotník Ben prišiel o nohu po neúspešnej operácii bypassu tepny v pravej nohe. Po operácii sa dostavil pocit frustrácie a menejcennosti. Hneď ako Ben vyskúšal protetické chodidlo BladeXT, pocítil výrazný rozdiel. Dnes aktívne cvičí, behá a má v pláne zúčastniť sa na kulturistickej súťaži. BladeXT je komplexným, ľahkým a flexibilným riešením pre všetkých aktívnych ľudí.

inovatívne protézy a ortézy Blatchford

Georgy

Georgy prišla o ľavú nohu, keď mala tri roky. Za svoj život vyskúšala už množstvo protetických riešení. V súčasnosti nosí protetické chodidlo Elan, ktoré jej umožňuje ohýbať nohu v členku, na čo predtým nebola zvyknutá. Jej stabilita sa výrazne zlepšila a s ňou aj stratená sebadôvera. Georgy dnes aktívne jazdí na koni, potápa sa a chodí do posilňovne.
Spoločnosť Blatchford bola založená v Londýne v roku 1890 a má za sebou dlhú históriu prvenstiev. Priniesla úplne prvý komerčne dostupný hydraulický členok, prvý mikroprocesorom ovládaný hydraulický členok a prvý plne integrovaný systém končatín na svete.
Blatchford je mnohonásobne oceneným výrobcom najpokročilejšej protetickej technológie na svete. Priekopnícka technológia Blatchford získala prestížne ocenenia vrátane Queen’s Award, MacRobert Award, German Design Award a Medical Design Excellence Award v USA.
Oficiálnym predajcom produktov Blatchford na Slovensku je spoločnosť epoc pro, s.r.o. založená v roku 2018.
Zdroj: epoc pro, s.r.o.
Foto: Blatchford 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This