Ortopedický magazín logo

Reklama

Záchranky by v budúcom roku mohli dostať viac peňazí

Záchranky by v budúcom roku mohli dostať viac peňazí

Záchranky, resp. prevádzkovatelia ambulancií záchrannej zdravotnej služby by v budúcom roku mohli dostať na svoje fungovanie viac finančných prostriedkov. Dôvodom sú ich rastúce mzdové náklady. Vyplýva to z oznámenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR k plánovanej zmene opatrenia, ktorým sa regulujú ceny v zdravotníctve.

Zohľadniť by sa malo zvýšenie sumy minimálnej mzdy na budúci rok, ako aj úprava základnej zložky mzdy zdravotníckeho pracovníka, čím dôjde u prevádzkovateľov záchraniek k zvýšeniu osobných nákladov.

„Ide o poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť v nepretržitej prevádzke. Uvedené zmeny budú mať priamy dosah na zvýšenie ekonomicky oprávnených nákladov u týchto poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktoré nie sú zohľadnené v súčasne platnej regulovanej cene pre ambulancie záchrannej zdravotnej služby, preto je potrebné zvýšené ekonomicky oprávnené náklady premietnuť do výšky regulovaných cien u týchto poskytovateľov,“ uviedlo v predloženom materiáli MZ SR.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This