Ortopedický magazín logo

Reklama

Vo FNsP Žilina budujú nové zázemie pre strednú zdravotnícku školu

Vo FNsP Žilina budujú nové zázemie pre strednú zdravotnícku školu

V gynekologicko-pôrodníckom pavilóne Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline rekonštruujú bývalé skladové a obchodné priestory. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej v nich budujú zázemie pre pedagógov a študentov Strednej zdravotníckej školy (SZŠ) v Žiline, ktorí sa v nemocnici pripravujú v rámci odbornej klinickej praxe.

Žilinská SZŠ doposiaľ využíva staršie priestory v budove liečebne dlhodobo chorých (LDCH). „Pavilón LDCH však momentálne slúži aj pre pacientov s ochorením COVID-19. To so sebou prinieslo mimoriadne požiadavky na zabezpečenie prechodových filtrov, rozdelenie červených a bielych zón, úpravu logistiky i prevádzkových činností jednotlivých oddelení,“ vysvetlila Záteková.

Riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík podotkol, že zmeny obmedzili na prízemí budovy najmä oddelenie psychiatrie. „Aby sme mohli psychiatrii vrátiť jej ambulancie a sklad, museli sme pre SZŠ nájsť nové miesto. To sa nám podarilo v časti, ktorú u nás hovorovo nazývame Penelope. Je to ideálny priestor, v ktorom vytvoríme študentom i pedagógom omnoho lepšie a stabilnejšie podmienky,“ priblížil.

Investíciu do vybudovania zázemia pre SZŠ vo výške 23.000 eur realizuje žilinská nemocnica z vlastných zdrojov a internými kapacitami prostredníctvom pracovníkov oddelenia hospodárskych a stavebných činností. „Veľkú a dispozične nesúmernú miestnosť sme rozdelili osadením sadrokartónových priečok, ktorými sme vytvorili samostatné šatne a zborovňu. Súčasťou prác je kompletná výmena elektroinštalácie, rozvodov. Tiež podláh, vymaľovanie a rekonštrukcia sociálnych zariadení,“ spresnil vedúci oddelenia hospodárskych a stavebných činností žilinskej nemocnice Pavol Záň.

Vo FNsP Žilina ročne absolvuje odbornú klinickú prax približne 350 žiakov SZŠ v Žiline, ktorí študujú v odboroch praktická sestra, zdravotnícky asistent, zdravotnícky laborant, masér, sanitár či asistent výživy.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This