Ortopedický magazín logo

Reklama

Viac peňazí pre nemocnice, stratégia ZP Union na tretiu vlnu pandémie

Viac peňazí pre nemocnice

ZP Union v tlačovej správe informuje, že sa pripravuje na tretiu vlnu pandémie. Sľubuje viac peňazí pre nemocnice. Tie vraj dostanú viac ako len garantované paušály. Poisťovňa ďalej píše, že pošle nemocniciam v nasledujúcich mesiacoch financie navyše. V prichádzajúcej tretej vlne pandémie tak chce popri prípadných covidových hospitalizáciách podporiť aj dobiehanie odloženej zdravotnej starostlivosti z predchádzajúceho obdobia, kedy sa menej vyšetrovalo, aj operovalo. 

Podľa hovorkyne Beáty Dupaľovej Ksenzsighovej viaceré ústavné zdravotnícke zariadenia informovali ZP Union o tom, že na základe predchádzajúcich skúseností zaviedli hygienicko-epidemické, priestorové a organizačné zmeny v nemocnici tak, aby spoločne dokázali čeliť náporu na tzv. červené lôžka a zároveň poskytovať plnohodnotnú „bielu medicínu“. „Hlásia sa nám aj poskytovatelia, ktorí deklarujú dostatočné kapacity na „dobiehanie“ odloženej zdravotnej starostlivosti z predchádzajúcich dvoch vĺn,“ tvrdí Dupaľová Ksenzsighová.

„Nemocniciam sme preto poslali dodatky ku zmluvám, v ktorých sa zaväzujeme zaplatiť za ošetrovanie našich poistencov aj nad rámec dohodnutých paušálov. Veríme, že sa tak naši poistenci dostanú k lekárom rýchlejšie a skôr vyriešia svoje zdravotné problémy,“ vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia ZP Union. 

Redakcia

Zdroj: TS Union

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This