Ortopedický magazín logo

Reklama

Pozastavenie letov do USA súvisí s prípadmi osýpok u ľudí evakuovaných z Kábulu

Pozastavenie letov do USA súvisí s prípadmi osýpok u ľudí evakuovaných z Kábulu

Lety s osobami evakuovanými z Afganistanu, ktorých cieľová destinácia sú Spojené štáty, dočasne pozastavili z dôvodu výskytu štyroch prípadov osýpok. Oznámila to v piatok hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová, píše agentúra Reuters.

Agentúra AP už predtým s odvolaním sa na vládne dokumenty informovala o pozastavení všetkých letov smerujúcich do USA z dvoch amerických základní nachádzajúcich sa v Nemecku a Katare, kam boli dočasne dopravené osoby evakuované z Afganistanu. Ako dôvod boli uvádzané bližšie neurčené „obavy o zdravotnú bezpečnosť„.

Tento krok bude mať podľa amerických predstaviteľov „vážny dosah“ na evakuačné operácie. Tiež „nepriaznivo“ ovplyvní takmer 10.000 ľudí prepravených na vojenskú základňu Ramstein v Nemecku, z ktorých mnohí sú čoraz vysilenejší.

Problematické je to okrem iného aj preto, že niektorí z nich sa na základni Ramstein nachádzajú už viac ako desať dní, čo je časový limit, ktorý stanovil Berlín.

Nemecko a Katar, ako aj Španielsko, Kosovo, Kuvajt či iné krajiny ponúkli USA lokality na dočasný pobyt osôb, ktoré z Afganistanu evakuovali po prevzatí moci Talibanom.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This