Ortopedický magazín logo

Reklama

V Rakúsku potvrdili tri prípady indického variantu. U rodiny v okrese Neusiedl am See

V Rakúsku potvrdili tri prípady indického variantu

V rakúskej spolkovej krajine Burgenland potvrdili tri prípady nákazy indickým variantom nového koronavírusu. Reťazec nákazy sa podarilo prerušiť a od 1. mája, keď sa objavili podozrenia na výskyt tejto mutácie vírusu, nepribudli dodatočné prípady, uviedol v utorok pre agentúru APA koordinačný štáb pre koronavírus.

V Rakúsku potvrdili tri prípady indického variantu

Tri zistené prípady sa vyskytli v štvorčlennej rodine v meste Nickelsdorf ležiacom v okrese Neusiedl am See. Na koronavírus bolo medzičasom pozitívne testované i druhé dieťa z tejto rodiny. Tento prípad však Agentúra pre zdravie a bezpečnosť potravín (AGES) už ďalej neskúmala, keďže sa predpokladá, že rovnako ide o nákazu indickým variantom koronavírusu. Kde sa príslušníci tejto domácnosti nakazili, nie je známe.

Podozrenie na výskyt tzv. indického variantu B.1.617, ktorý je kombináciou britskej a juhoafrickej mutácie, sa bolo hlásené i v Tirolsku. Ide o osobu, ktorá sa infikovala počas pobytu v Indii, odkiaľ ju letecky previezli do vlasti. Táto osoba, ktorá je hospitalizovaná v Innsbrucku, po návrate neprišla do styku s ďalšími ľuďmi.

Minulý týždeň potvrdili jeden prípad indického variantu i v Salzbursku a podozrivý prípad hlásilo predtým i Dolné Rakúsko. Zatiaľ nie je jasné, či je táto forma vírusu smrteľnejšia ako doterajšie mutácie. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) na základe predbežných výsledkov štúdií uviedla, že variant B.1.617 sa šíri rýchlejšie než iné varianty cirkulujúce v Indii, píše denník Kurier.

India zaznamenala rekordný týždenný prírastok nakazených

V Indii za uplynulý týždeň každodenne pribúdalo v priemere 390.995 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters, podľa ktorej ide o doposiaľ najvyššie číslo. Z údajov indického ministerstva zdravotníctva vyplýva, že za posledných 24 hodín bolo hlásených ďalších takmer 330.000 prípadov infekcie a viac ako 3800 úmrtí. Od začiatku pandémie v Indii zaznamenali už takmer 23 miliónov nakazených a takmer 250.000 úmrtí. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok oznámila, že variant koronavírusu SARS-CoV-2 šíriaci sa v Indii sa zdá nákazlivejší ako pôvodný vírus, a označila ho za „znepokojujúci“. Viacero svetových vlád už Indii zaslalo kyslíkové fľaše pre pacientov s covidom či iné lekárske vybavenie. Mnoho tamojších nemocníc však zápasí s nedostatkom záchranárskeho vybavenia, približuje Reuters.

Redakcia

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This