Ortopedický magazín logo

Reklama

Ako budú fungovať návštevy v nemocniciach?

Ako budú fungovať návštevy v nemocniciach?

Napriek tom, že mnohé z opatrení sa zvoľnili alebo zrušili, návštevy pacientov v nemocniciach ostali bez výraznej zmeny. Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová oslovila ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby usmernil zdravotnícke zariadenia o poskytovaní výnimky zo zákazu návštev v zdravotníckom zariadení. Tiež, aby umožnili rozlúčky najbližších príbuzných s pacientmi v terminálnych štádiách ochorenia. Na ministerstve zdravotníctva teraz stojí otázka, ako budú fungovať návštevy v nemocniciach?

Ministerstvo tvrdí, že sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach. Tiež, že chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Budú sa vraj snažiť nájsť kompromis. Hovorkyňa rezortu pripomenula, že ešte stále treba byť obozretnými. 

„Pacienti v nemocniciach sú často ľudia s oslabenou imunitou, preto platné opatrenia sú nastavené s jediným cieľom – ochrany ich  zdravia a životov. Ministerstvo zdravotníctva empaticky vníma akékoľvek konštruktívne požiadavky, preto sa budeme snažiť nájsť kompromisné riešenie,“ informovala.

Zdôraznila, že ministerstvu zdravotníctva je ľúto každého života, ktorý sa nepodarí zachrániť. Pripomenula, že tak rezort zdravotníctva, ako aj zdravotníci v systéme robia všetko pre to, aby vrátili stratené zdravie všetkým, ktorí oň bojujú.

Eliášová dodala, že z hľadiska návštev v nemocniciach počas pandémie nového koronavírusu boli pravidlá prijímané odvíjajúc sa od v danom čase aktuálnej epidemiologickej situácie v krajine a postupne sa aj vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu opatrenia aj v zdravotníckych zariadeniach postupne uvoľňujú.

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová informovala o tom, že citlivo vníma situáciu okolo návštev pacientov v nemocniciach. Oslovila preto ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby usmernil zdravotnícke zariadenia o poskytovaní výnimky zo zákazu návštev v zdravotníckom zariadení a umožnení rozlúčky najbližších príbuzných s pacientmi v terminálnych štádiách ochorenia.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This