Ortopedický magazín logo

Reklama

Univerzitná nemocnica Rázsochy je jednou z priorít Ministerstva zdravotníctva

Univerzitná nemocnica Rázsochy je jednou z priorít

Na snímke obhliadka staveniska na Rázsochách v Bratislave 22. januára 2020, kde sa má vybudovať nová univerzitná nemocnica. Foto: TASR - Dano Veselský

Ministerstvo zdravotníctva SR informuje, že Univerzitná nemocnica Rázsochy je jednou z priorít. Verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa projektu nemocnice Rázsochy sa nachádza vo finálnej fáze hodnotenia žiadostí.

Nová univerzitná nemocnica v Bratislave je jednou z priorít ministerstva zdravotníctva. Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová to uviedla v reakcii na pondelkové slová exministra zdravotníctva a predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáša Druckera.

Podľa exministra zdravotníctva Tomáša Druckera hrozí, že „Rázsochy nebudú“.

Žiada o jasné zaujatie stanoviska, či štát chce pokračovať vo výstavbe. Apeluje na prípravu projektovej dokumentácie, aby projekt splnil predpoklady na čerpanie financií z plánu obnovy. Upozornil na to na pondelkovej tlačovej konferencii.

Chcem požiadať nového predsedu vlády, aby jasným signálom potvrdil, či štát chce stavať Rázsochy alebo nechce, či chce laškovať s Pentou o kúpe Borov (súkromná nemocnica Bory), alebo nechce,“ povedal Drucker.

Univerzitná nemocnica Rázsochy je jednou z priorít

„Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) priebežne navštevuje nemocnice a posudzuje už existujúce projekty,“ priblížila hovorkyňa. Odborníci z rezortu tiež podľa nej plnohodnotne analyzujú trh a možnosti.  Plán obnovy podľa hovorkyne prináša reštart zdravotníctva a znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície.

Faktom je, že slovenské zdravotníctvo sa dlhé roky borilo v problémoch. Chronická zadlženosť nemocníc či kopiace sa faktúry po lehote splatnosti si vyžadujú zásah a systematické riadenie,“ skonštatovala Eliášová.

Poukázala na reformy, ktoré plán obnovy zahŕňa. Ide napríklad o optimalizáciu siete nemocníc, reformu prípravy investičných projektov v zdravotníctve, centralizáciu riadenia najväčších nemocníc či novú definíciu neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Na reformy má následne nadviazať investičná činnosť. „Rokuje sa zároveň o ďalších zdrojoch na výstavbu zdravotníckych zariadení z nového eurofondového obdobia,“ doplnila.

Drucker v pondelok upozornil na ohrozenie projektu výstavby nemocnice Rázsochy. Hrozí podľa neho, že „Rázsochy nebudú“. Žiadal o jasné zaujatie stanoviska, či štát chce pokračovať vo výstavbe.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This