Ortopedický magazín logo

Reklama

ÚDZS eviduje od januára pre zmenu zdravotnej poisťovne 236 podnetov

ÚDZS eviduje od januára pre zmenu zdravotnej poisťovne 236 podnetov

Foto: ilustračné, Envato Elements

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) eviduje v súvislosti so zmenou zdravotnej poisťovne od prvého januára do polovice februára tohto roka 236 podnetov. Pre TASR to za úrad povedala Erika Kováčiková. 

Priblížila, že voči zdravotnej poisťovni Dôvera bolo doručených 30 podnetov a voči zdravotnej poisťovni Union to bolo 206 podnetov. „Všetky podnety sú v súčasnosti riešené výkonom dohľadu,“ uviedla.
Ak má poistenec podozrenie, že vo vzťahu k jeho osobe došlo k nezákonnému prepoisteniu,  je potrebné sa v tejto veci obrátiť v prvom rade na zdravotnú poisťovňu. Adredsovať jej žiadosť o vysvetlenie, na akom právnom základe daná zdravotná poisťovňa eviduje vo vzťahu k osobe vznik poistného vzťahu. V prípade, ak ani po vzájomnej komunikácii medzi poistencom a zdravotnou poisťovňou nedôjde k odstráneniu vzájomného rozporu, poistenec má právo obrátiť sa s podnetom na úrad. Ak má poistenec podozrenie, že v súvislosti so zmenou zdravotnej poisťovne vykonanou vo vzťahu k jeho osobe došlo k spáchaniu trestného činu, má právo obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní a podať trestné oznámenie.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This