Ortopedický magazín logo

Reklama

SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ MÁ NOVÉHO PREZIDENTA: Je ním Jozef Kőppl

Mgr. MUDr. Jozef Kőppl, MPH

26. 9. 2022, Bratislava – V sobotu 24. septembra 2022 sa v Tatrách konal VII. snem Slovenského Červeného kríža (SČK). Viliam Dobiáš, ktorého meno s Červeným krížom už doslova zrástlo, odovzdal po dvoch funkčných obdobiach funkciu prezidenta SČK významnému detskému anestéziológovi Jozefovi Kőpplovi.

Viliam Dobiáš bol prvýkrát do funkcie prezidenta SČK zvolený 19. októbra 2013, ale s Červeným krížom je spájaný už dlhé roky, nielen ako dobrovoľník, ale aj kvôli angažovanosti v príprave inštruktorov prvej pomoci SČK. Prezidentom SČK bol dve po sebe idúce funkčné obdobia a pravidlá nedovoľovali jeho opätovnú kandidatúru.

„Viliama Dobiáša stále vnímame ako jedného z nás. Poznáme ho my, pozná ho verejnosť a jeho meno zostane už navždy spojené s Červeným krížom. Zvládli sme spolu náročné obdobie a hlboko sa skláňame nad silou ľudskosti, ktorú počas uplynulých deviatich rokov pán prezident prinášal do životov nás všetkých“, dodala pri ďakovnej reči odchádzajúcemu prezidentovi Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD.

Nový prezident SČK, Jozef Kőppl je s Červeným krížom tiež úzko spätý. Už 20 rokov je konzultantom a lektorom pre výučbu kardio-pulmonálnej resuscitácie a prvú pomoc Ústredného výučbového centra Slovenského Červeného kríža. Verejnosť ho pozná aj ako zástupcu prednostu Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Národného ústavu detských chorôb v Bratislave na Kramároch, predsedu Slovenskej resuscitačnej rady a jej zástupcu v Európskej resuscitačnej rade.

„Novému prezidentovi gratulujem a želám veľa úspechov a hrdosti na aktivity desiatok tisíc členov a dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža, aby si užil radosť zo spolupráce s množstvom mimoriadne obetavých a zanietených ľudí“, hovorí Viliam Dobiáš, odchádzajúci prezident SČK.

Redakcia

Zdroj: Tlačová správa SČK

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This