Ortopedický magazín logo

Reklama

Zdravie: Nemocnica v Leviciach poskytuje mamičkám popôrodnú rehabilitáciu

Levice 27. septembra (TASR) – Nemocnica Agel Levice začala poskytovať čerstvým mamičkám popôrodnú rehabilitáciu. Ženy s ňou môžu začať už prvý deň po pôrode.

Rehabilitácia pozostáva z aktívneho dychového cvičenia hrudného, bránicového a cvičenia dolných končatín. „Týmto povzbudzujeme krvný obeh a predchádzame tak zápalu žíl a vzniku tromboembolickej choroby. Spevňujeme svaly panvového dna a polohujeme na bruchu, čím urýchlime zavinovanie maternice a zaisťujeme jej správne uloženie v malej panve. Edukujeme mamičky o brušnej diastáze,“ vysvetlila prínos cvičenia fyzioterapeutka z levickej nemocnice Rebeka Polomčáková.

Mamičky sú po cisárskom reze edukované o správnom vstávaní z postele a o následnej starostlivosti o jazvu po jej zahojení. Rehabilitácia je indikovaná ošetrujúcim lekárom a už po prvých dňoch jej fungovania je o ňu veľký záujem, zhodnotila Polomčáková. Stúpajúci trend pôrodnosti v nemocnici pretrváva už niekoľko rokov a nijako ho neovplyvnila ani pandemická situácia.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This