Ortopedický magazín logo

Reklama

Bratislava: Po pandemickej prestávke sa opäť pochodovalo za zdravé prsia

Bratislava 24. septembra (TASR) – Avon pochod za zdravé prsia po dvanásty raz upozornil na hrozbu rakoviny prsníka a na dôležitosť prevencie. Charitatívne podujatie sa v Bratislave konalo po dvojročnej prestávke ovplyvnenej pandémiou ochorenia COVID-19. Usporiadateľská kozmetická spoločnosť v rámci neho odovzdala finančný príspevok na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia.

Pochod odštartoval na Tyršovom nábreží, kde bol pre návštevníkov pripravený kultúrny program. Vystúpili napríklad Tomáš Bezdeda, Adam Ďurica, Veronika Strapková či Mária Čírová. Pochod pokračoval cez ulice mestskej časti Staré Mesto späť na štart. Dav sprevádzala bubnová šou v podaní orchestra Campana Batucada.

Podujatie podporili onkologickí pacienti či známe tváre, ako napríklad moderátorka Alena Heribanová, televízne hlásateľky Ada Straková a Nora Beňačková, herec Maroš Kramár, moderátorka Kvetka Horváthová či moderátor Bruno Ciberej. Tvárou tohtoročného pochodu bola hudobníčka, herečka a režisérka Andrea Bučko.

V rámci podujatia sa odovzdalo 33.000 eur pre občianske združenia Tak trocha inak a Zdravá žena. Financie Tak trocha inak využije na ich projekt Štartovacie balíčky pre bezvlásky, Zdravá žena zase na výskum vplyvu chemoterapie, rádioterapie a hormonálnej liečby na neurokognitívne funkcie u onkologických pacientok v dlhodobom sledovaní.

Rakovina prsníka je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením. Vladimír Bella, primár mamologického oddelenia Onkologického ústavu sv. Alžbety a odborný garant projektu za zdravé prsia, upozornil, že na preventívne prehliadky chodí len približne 30 percent žien a na mamografiu len 20 percent.

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This