Ortopedický magazín logo

Reklama

Premiér odmieta kritiku Smeru a Hlasu k zdravotníctvu, považuje to za absurdné

Bratislava 9. novembra (TASR) – Zvolávanie mimoriadnej schôdze Smerom-SD a tlačových konferencií Hlasom-SD k situácii v zdravotníctve je rovnako absurdné, ako keby vyhlásili boj s korupciou. Na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Eduard Heger (OĽANO) v reakcii na ich kritiku.

 „Počas ich vládneho obdobia mali jedinečnú príležitosť priebežne budovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Namiesto toho sme sa dočkali káuz, rozkrádania, chátrania nemocníc a stupňujúcej sa frustrácie pacientov aj personálu,“ skonštatoval.
Premiér poukázal, že súčasná vláda zdravotníkom okrem iného zvýšila platy zdravotníkom, presadila viaceré reformy a začala s výstavbou dvoch nových nemocníc. „Páni Fico a Pellegrini, ako bývalí premiéri, pre zdravotníctvo neurobili v porovnaní s nami takmer nič. Ste symbolom neschopnosti a tragédie slovenského zdravotníctva,“ doplnil.

Opozičný Smer-SD aj mimoparlamentný Hlas-SD tento týždeň skritizovali vládu za nečinnosť v súvislosti s hromadnými výpoveďami lekárov. Smer podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k situácii v zdravotníctve. Hlas vyzval premiéra na konkrétne riešenia.
Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme.

Zdroj: TASR
Foto: Archív Facebook Eduard Heger – predseda vlády SR

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This