Ortopedický magazín logo

Reklama

Čo robiť, ak stratíte COVID pas? 

Čo robiť, ak stratíte COVID pas? 

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pripravilo pre verejnosť novú službu. Pomôže tým, ktorí stratili alebo zabudli COVID pas. Na stránke korona.gov.sk je zverejnený nový a jednoduchý formulár slúžiaci na automatické odoslanie zabudnutého deväťmiestneho kódu obsahujúceho čísla, písmená a pomlčky. Informovala o tom hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

„Na odoslanie COVID pasu je potrebné zadať meno, priezvisko, rodné číslo alebo osobný identifikátor. Následne bude záujemcovi doručená SMS správa a e-mail s COVID pasom,“ priblížila Sivá.

COVID pas je deväťmiestny kód obsahujúci čísla, písmená a pomlčky. Má ho každá osoba, ktorá sa už v minulosti registrovala na testovanie na prítomnosť nového koronavírusu alebo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk, prípadne súkromného laboratória. Takisto ako testovanie či očkovanie, aj eHranica je založená na COVID pase. Slováci ho môžu nájsť v mobile medzi SMS, respektíve v e-mailoch z minulosti.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This