Ortopedický magazín logo

Reklama

Zdravie: Príčinou bolesti hlavy môže byť porucha zraku

Bratislava 13. októbra (TASR) – Príčinou bolesti hlavy môže byť porucha zraku. Najčastejšie ide o ďalekozrakosť či škúlenie. Upozorňuje na to očná lekára Slavomíra Hercová z Agel Clinic Bratislava pri príležitosti Svetového dňa zraku, ktorý každoročne pripadá na druhý októbrový štvrtok.

„Horší zrak je neraz príčinou bolesti hlavy. Najčastejšie ju spôsobuje ďalekozrakosť. Problémom je, že veľa ľudí o svojej ďalekozrakosti ani nevie, keďže zrak sa tomu do určitej miery prispôsobil a očnú vadu odhalí až náhodné očné vyšetrenie,“ priblížila odborníčka. Zriedkavejšou príčinou bolesti hlavy podľa nej môže byť škúlenie tzv. strabizmus. Dodala, že po správnej korekcii chyby bolesti hlavy ustanú.

Medzi najčastejšie ťažkosti, s ktorými sa oční lekári v ambulanciách stretávajú, patria neostré videnie, výpadky v zornom poli, zápaly, alergie, pocit cudzieho predmetu v oku či úrazy. „Ambulantní oftalmológovia diagnostikujú refrakčné chyby, ako sú krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus a presbyopia. Ďalej sú to šedý a zelený zákal, ako aj všetky choroby sietnice,“ doplnila Hercová.

Zdroj: TASR
Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This