Ortopedický magazín logo

Reklama

MZ: Realizácia výstavby nemocníc na Rázsochách a v Martine ide podľa plánu

Bratislava 12. októbra (TASR) – Realizácia výstavby univerzitných nemocníc na bratislavských Rázsochách a v Martine pokračuje podľa plánu. V Martine by sa prvé výkopové práce mali začať v druhom štvrťroku budúceho roka, na Rázsochách v prvom kvartáli 2024. Pre TASR to potvrdili z rezortu zdravotníctva aj z Univerzitnej nemocnice Martin.

 „Obidve nemocnice pokračujú v pláne, ktorý sme si vytýčili, s tým, že nemocnica Martin ide v rýchlejšom režime,“ ozrejmil pre TASR generálny tajomník služobného úradu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Peter Ferjančík. Priblížil, že v prípade Rázsoch aktuálne prebieha intenzívne medicínske plánovanie s odborníkmi z konzorcia a Univerzitnej nemocnice Bratislava. Priebežné vizualizácie by podľa neho mohli byť hotové behom najbližšieho polroka.

Projektový tím novej martinskej nemocnice aktuálne podľa hovorkyne Kataríny Kapustovej rieši povoľovacie procesy na jednotlivé časti zemných prác a na archeologický výskum. „K prvým prácam, ktoré budú v blízkej dobe zrealizované na pozemkoch, bude patriť sťahovanie ornice. Následne sa uskutoční archeologický výskum a samotné stavebné práce sa začnú až následne,“ uviedla pre TASR hovorkyňa.

Výstavba nemocnice na Rázsochách bude spolu s martinskou univerzitnou nemocnicou financovaná zo zdrojov plánu obnovy. Cena za výstavbu hrubej stavby nemocnice na bratislavských Rázsochách má byť 281 miliónov eur. Hrubá stavba sa má dokončiť do druhého kvartálu roku 2026. Postavenie martinskej univerzitnej nemocnice si vyžiada 330 miliónov eur.

Zdroj: TASR
Foto: Foto: Facebook/Martin – oficiálna stránka mesta

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This