Ortopedický magazín logo

Reklama

V Tunisku pre koronavírus kolabuje zdravotníctvo

V Tunisku pre koronavírus kolabuje zdravotníctvo

V Tunisku kolabuje zdravotníctvo, pre koronavírus nezvláda nápor nových pacientov s ochorením COVID-19. Hovorkyňa tuniského ministerstva zdravotníctva vo štvrtok dokonca uviedla, že zdravotníctvo „skolabovalo“, pričom situáciu označila za „katastrofickú“, informovala agentúra AFP.

„Súčasná zdravotná situácia je katastrofická. Počet prípadov dramaticky stúpol. Naneštastie, zdravotnícky systém skolaboval. Situácia bude ešte horšia, ak nezjednotíme svoje úsilie,“ uviedla hovorkyňa Nissáf bin Aljáová pre miestne médiá.

Nemocnice v Tunisku zažívajú v posledných týždňoch nápor pacientov s ochorením COVID-19. Len v stredu pribudlo v tejto krajine 9823 nových prípadov nákazy a 134 úmrtí spojených s koronavírusom. Celkovo v Tunisku zaevidovali od začiatku pandémie už takmer 465.000 nakazených a 15.735 úmrtí.

Podľa tuniského ministerstva zdravotníctva už nestačia na boj s koronavírusom ani poľné nemocnice vybudované v predchádzajúcich mesiacoch. Telá obetí covidu zdravotnícky personál nestíha prevážať z nemocničných lôžok do vyťažených márníc, uvádza AFP. Úplný lockdown platí pre narastajúci počet prípadov nákazy od 20. júna v šiestich regiónoch Tuniska. Čiastočný lockdown zase zaviedli aj v hlavnom meste Tunise, kde sa snažia zamedziť najmä zhromažďovaniu ľudí na plážach.

V Tunisku, ktoré má takmer 12 miliónov obyvateľov, sú plne zaočkované len štyri percentá obyvateľov, uvádza AFP. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v krajine podali dokopy len necelé dve milióny dávok vakcín proti koronavírusu.

Zdroj: TASR, AFP

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This