Ortopedický magazín logo

Reklama

WHO: Počet zaznamenaných obetí covidu vo svete prekonal štyri milióny

Počet zaznamenaných obetí covidu

Počet zaznamenaných obetí covidu alebo koronavírusového ochorenia COVID-19 vo svete prekonal hranicu štyroch miliónov, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

„Svet sa nachádza v nebezpečnom bode tejto pandémie. Práve sme prekonali tragický míľnik štyroch miliónov zaznamenaných úmrtí na COVID-19,“ uviedol na tlačovej konferencii generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Podľa jeho slov je však skutočný počet obetí pravdepodobne vyšší, uviedla agentúra AFP.

Ešte skôr v stredu WHO informovala, že celosvetovo zaznamenala od začiatku pandémie 183 miliónov prípadov nákazy a takmer štyri milióny úmrtí. Skutočné čísla sú však podľa všeobecne rozšíreného presvedčenia vyššie, keďže nie všetky krajiny zisťujú a hlásia všetky prípady.

Stúpajú počty prípadov nákazy, v daný týždeň ich zaznamenali vyše 2,6 milióna a nárast infekcií nastáva predovšetkým v Európe. V európskom regióne, do ktorého WHO zahŕňa 53 krajín od Portugalska po Tadžikistan, bolo o 30 percent prípadov nákazy koronavírusom viac. Nákazlivejší variant koronavírusu delta zistili v siedmich ďalších krajinách. Aktuálne je potvrdený v 104 zo 194 krajín, ktoré sú členmi WHO.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This