Ortopedický magazín logo

Reklama

V Rusku vyvíjajú prírodné preparáty na prevenciu COVID-19. Použili hydrolyzát z chobotnice

V Rusku vyvíjajú prírodné preparáty na prevenciu COVID-19. Použili hydrolyzát z chobotnice

Ruskí vojenskí vedci pracujú na výživových doplnkoch vhodných pri liečbe covidu. Prezentujú ich ako prírodné preparáty so zaujímavým zložením. Po posúdení ich účinnosti proti covidu bolo začiatkom novembra na jeden takýto preparát vydané osvedčenie o registrácii. Informovala o tom agentúra Interfax.

Generálporučík Igor Kirillov, náčelník Oddielu radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl, špecifikoval, že hlavnými zložkami týchto preparátov sú: extrakt z arónie, echinacey, heteropolysacharid nachádzajúci sa v hnedých riasach, hydrolyzát z chobotnice a ďalšie látky prírodného pôvodu, ktoré zvyšujú antivírusovú obranu organizmu.

Kirillov v rozhovore pre piatkové vydanie armádneho denníka Krasnaja zvezda informoval, že testovaním sa ukázalo, že „na druhý deň užívania biologicky aktívneho doplnku stravy s názvom KovBAD sa množstvo vírusu v nosohltane zníži na polovicu a na šiesty deň sa jeho koncentrácia zníži 16-krát„.

Podľa Kirillova výsledkom je, že chorobu covid sprevádza menší počet zdravotných komplikácií. Ruský generál dodal, že perorálne preparáty na prevenciu koronavírusovej infekcie sa vyvíjajú v súlade s rozhodnutím ministra obrany Ruskej federácie.

Vedecký inštitút, kde boli vyvinuté spomínané výživové doplnky, je jednou z popredných vedeckých organizácií Ministerstva obrany Ruskej federácie. Venuje sa problematike zabezpečenia radiačnej, chemickej a biologickej bezpečnosti štátu, ako aj boju proti hrozbám šírenia a používania chemických a biologické zbraní.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This