Ortopedický magazín logo

Reklama

V. Lengvarský: Nemocnicu sv. Martina v Martine by mali otvoriť v roku 2026

Martin 4. novembra (TASR) – Nemocnica Sv. Martina v Martine by mohla privítať prvých pacientov v roku 2026. Náklady na jej výstavbu si vyžiadajú sumu 330 miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti SR a vznikne v nej 660 lôžok. Po poklepaní základného kameňa to v piatok povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Doplnil, že na konci novembra očakáva predloženie žiadosti na územné rozhodnutie a stavať by sa malo začať v polovici budúceho roka. „Univerzitná nemocnica sv. Martina bude inovatívnou nemocnicou. Okrem súčasných pracovísk v nej bude fungovať aj moderný urgentný príjem druhého typu, centrálne laboratórium či polysonografické centrum. Za posledné obdobie sa rozbehlo množstvo zmien k lepšiemu. Aj keď sa intenzívne venujeme reformám, pamätáme aj na obrovský investičný dlh, ktorý voči zdravotníctvu máme. Chceme investovať predovšetkým do komfortu pacientov aj zdravotníkov,“ povedal Lengvarský.

Spustenie výstavby martinskej nemocnice je podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) konkrétnou ukážkou napĺňania plánu obnovy. „Sú to konkrétne reformy, konkrétne investície, ktoré majú veľmi konkrétny pozitívny dopad na životy ľudí. Bude tu stáť nová, moderná, špičková nemocnica, ktorú budú môcť využívať ľudia z celého regiónu. Spádová oblasť pre túto nemocnicu bude viac ako jeden milión ľudí,“ podotkol.

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) Dušan Krkoška zdôraznil, že ide o najväčšiu investíciu do zdravotníctva v Žilinskom samosprávnom kraji. „Zaväzuje nás, aby sme postavili nemocnicu, ktorá bude v čase svojho vzniku najmodernejšia na Slovensku. Nemocnicu, ktorá bude garantovať kvalitu, bezpečnosť pacienta, ale aj spokojnosť zamestnancov. Zároveň bude ako univerzitná nemocnica výučbovou bázou pre našich mladých zdravotníkov. Som presvedčený, že keď sa martinský projekt úspešne zavŕši, bude inšpiráciou aj pre iné podobné projekty na Slovensku,“ dodal Krkoška.

Zdroj: TASR
Foto: www.unm.sk

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This