Ortopedický magazín logo

Reklama

UNLP Košice sa bráni vyjadreniam vlastnej lekárky, ktorá hovorí o úmrtí otca

UNLP Košice sa bráni vyjadreniam vlastnej lekárky, ktorá hovorí o úmrtí otca

Zdravotníci Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice poskytujú adekvátnu zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom, či už s ochorením COVID-19 alebo inými diagnózami, a to bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie. Nemocnica tým reagovala na medializované vyjadrenia jej lekárky, ktorá to spochybnila. Voči nim sa ohradila aj Slovenská lekárska komora (SLK).

„Naši zdravotníci dôsledne dodržiavajú právny poriadok Slovenskej republiky na ochranu zdravia a života pacientov,“ reagovala pre TASR hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Ubezpečuje, že robia všetko pre záchranu každého ľudského života. Lekárka UNLP v rozhovore pre internetové rádio spochybnila poskytovanie zdravotnej starostlivosti neočkovaným pacientom v tejto nemocnici. Tvrdí tiež, že jej otcovi, chirurgovi v UNLP, poskytli na covidovom ARO úmyselne zlú zdravotnú starostlivosť, ktorá viedla k jeho úmrtiu.

Rada riaditeľov v stanovisku adresovanom vedúcim zamestnancom zdravotníckych pracovísk UNLP, uviedla, že vedenie nemocnice sa situáciou intenzívne zaoberá. Tvrdí, že roky serióznej práce tejto inštitúcie ohrozil rozhovor, ktorý v uplynulých dňoch odznel na dezinformačno-konšpiračnej scéne a šíri sa ďalej. „Momentálne preverujeme všetky okolnosti, informácie a podrobnosti celého prípadu,“ uvádza v liste.

Lekárska komora hovorí o etike

Medializovaný rozhovor s lekárkou podľa SLK prekročil hranicu akceptovateľnosti a informácie, ktoré odzneli, sú v rozpore s etikou a medicínskymi faktami. Ako vo svojom stanovisku uviedla, tvrdenia bez konfrontácie dotknutých zamestnancov hrubo zavádzajú verejnosť, znevažujú prácu lekárov, sestier a ostatných zdravotníkov a poškodzujú ich osobnú a profesionálnu česť.

„SLK je presvedčená, že naši zdravotníci – lekári, sestry, ako aj ostatný zdravotnícky personál – si plnia svoje povinnosti s najlepším vedomím a svedomím v prospech pacientov. Ak sú dôvodné pochybnosti, sú tu príslušné orgány, aby to preverili,“ skonštatovala SLK.

Zdroj: tasr

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This