Ortopedický magazín logo

Reklama

Študenti vybraných zdravotníckych odborov dostali od vlády výnimku. Môžu ísť do školy

Výnimku zo zákazu vychádzania budú mať od pondelka (15. 2.) niektorí študenti. Rozhodla o tom vláda SR na svojom sobotnom večernom rokovaní.
Týka sa to študentov  4., 5. a 6. ročníka doktorského študijného programu v študijnom odbore všeobecné lekárstvo, študentov 2. a 3. ročníka bakalárskeho študijného programu v študijnom odbore ošetrovateľstvo, študentov 2. a 3. ročníka bakalárskeho študijného programu v študijnom odbore pôrodná asistencia a študentov 3. ročníka bakalárskeho študijného programu v študijnom odbore urgentná zdravotná starostlivosť. Výnimka sa vzťahuje na ich cestu do vysokej školy, špecializovaného výučbového zariadenia a účelového zariadenia vysokej školy.
Podmienkou je, aby sa študenti vedeli preukázať negatívnym výsledkom antigénového alebo RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní. Prípadne ak študent prekonal ochorenie COVID-19COVID – 19, má mať o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace. Výnimka sa v tomto prípade vzťahuje aj na študenta zaočkovaného proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny, ak od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní, alebo ktorého zdravotný stav či zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na COVID-19.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This