Ortopedický magazín logo

Reklama

Prezidentka: Otázky o vyvodení zodpovednosti sú legitímne, odpovedať má vláda

Prezidentka: Otázky o vyvodení zodpovednosti sú legitímne

Zdroj: TASR

Otázky týkajúce sa vyvodenia politickej zodpovednosti v súvislosti s aktuálnou situáciou sú podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej legitímne. Odpoveď na ne musí dať nateraz vláda, respektíve vládna koalícia. Uviedol to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec na otázky TASR v súvislosti s úvahami o vyvodzovaní zodpovednosti či rekonštrukcii vlády vzhľadom na situáciu s pandémiou nového koronavírusu.

Demisiu vlády a menovanie úradníckej vlády až do predčasných volieb nedávno žiadal expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD). Prezidentka na otázku, či by si vedela predstaviť menovanie úradníckej vlády, zatiaľ neodpovedala.

Premiér koná podľa najlepšieho vedomia a svedomia

OĽANO nevidí dôvod komentovať „nápady hŕstky nezaradených poslancov, ktoré v reálnom politickom živote nemajú ani teoretickú šancu na úspech“. Reagovalo tak na Pellegriniho výzvu. Na otázky o vyvodení politickej zodpovednosti či rekonštrukcii vlády odpovedal Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. Hnutie má stáť za premiérom Igorom Matovičom a ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (obaja OĽANO). Zdôraznil, že kabinet dostal mandát od ľudí na hĺbkovú opravu a modernizáciu Slovenska.

Matovič podľa slov hnutia koná na základe najlepšieho vedomia a svedomia s cieľom ochrany života a zdravia ľudí. OĽANO tvrdí, že v boji s pandémiou spolupracuje premiér aj s odborníkmi z rôznych oblastí. Čestne a profesionálne podľa hnutia zastáva funkciu aj Krajčí. „S maximálnym nasadením presadzuje čo najúčinnejšie opatrenia, ktoré však často narážajú na odpor populistov,“ podotklo hnutie a poukázalo aj na potrebu riešenia zlého stavu zdravotníctva, ktoré „roky rozkrádali a devastovali vlády Smeru-SD“.
„Súčasná vláda dostala mandát v demokratických voľbách a nevidíme dôvod, prečo by sme mali podať demisiu v tomto ťažkom období,“ zdôraznil hovorca SaS Ondrej Šprlák. Strana označila volanie po úradníckej vláde za absurdnú snahu Pellegriniho upútať pozornosť. Poznamenala, že po vražde novinára Jána Kuciaka bola na Slovensku silná spoločenská požiadavka na predčasné voľby, no vláda Smeru-SD vtedy demisiu nepodala. „Pellegrini bez protestov vymenil Roberta Fica ako jeho verný poslíček,“ dodal.

Zdroj: TASR

Foto: TASR-Matej Baumann

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This