Ortopedický magazín logo

Reklama

Zväz ambulantných poskytovateľov vyzval MZ SR, aby zabezpečilo lieky pre pozitívnych pacientov

Zväz ambulantných poskytovateľov vyzval MZ SR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Zväz ambulantných poskytovateľov vyzval Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, aby pre pacientov zabezpečilo lieky proti ochoreniu COVID-19. Dôvodom je, že pozitívni pacienti sa nevedia v lekárňach dostať k liekom, ktoré im predpísal ich ambulantný lekár. TASR o tom vo štvrtok informovala poverená výkonná riaditeľka zväzu Michaela Nezníková.
Prezidentka ZAP Zuzana Dolinková uviedla, že rýchla a účinná liečba môže byť základom úspešného zvládnutia priebehu nákazy, ktorú by tak bolo možné správne manažovať ambulantne. Aby sa tak stalo, je podľa šéfky zväzu potrebné, aby boli všetky potenciálne účinné lieky pre slovenských pacientov dostupné. „Považujeme preto za nekorektné, ak MZ SR opakovane apeluje na ambulantných lekárov, aby liečili pacientov na ambulanciách tak, aby nechodili v zanedbanom zdravotnom stave do nemocníc, pričom však štát nedokáže zabezpečiť potrebnú dostupnosť farmakoterapie pre zvládnutie účinnej liečby ochorenia COVID-19,“ poznamenala. Pripomenula tiež, že ambulancie robia všetko preto, aby sa nápor na nemocnice znižoval.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This