Ortopedický magazín logo

Reklama

Prepoisťovacie obdobie ide do finále, čím vás lákajú poisťovne?

Prepoisťovacie obdobie ide do finále, čím vás lákajú poisťovne?

Príspevky na vyšetrenie očí a zubov patria medzi najsilnejšie benefity, ktoré zdravotné poisťovne ponúkajú. O poistencov bojujú službami, ale aj rôznymi benefitmi či programami. Zdravotnú poisťovňu je možné zmeniť raz ročne, prihlášku treba podať do konca septembra. Zmena bude platiť od budúceho roka. Čím vás lákajú poisťovne tento rok?

Najvyužívanejší benefit je podľa hovorkyne Union zdravotnej poisťovne (ZP) Beáty Dupaľovej Ksenzsighovej príspevok na zuby. „Preto ho od nového roka zvyšujeme na 150 eur. Sto eur bude slúžiť na zubné ošetrenia a 50 eur na dentálnu hygienu,“ uviedla Dupaľová Ksenzsighová. Poisťovňa tiež ponúka balík služieb na oči v hodnote 150 eur. Jeho súčasťou je komplexné očné vyšetrenie, optická koherentná tomografia či príspevok na okuliare pre deti do 18 rokov.

„Tiež ponúkame neobmedzené doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti do 18 rokov či príspevky na umelé oplodnenie,“ vymenovala hovorkyňa. ZP sa tiež snaží pomôcť čerstvým matkám zapožičaním monitoru dychu a pohybu pre novorodenca, príspevkom na kurz plávania pre bábätká a na nákup novorodeneckých potrieb.

Poistenci ZP Dôvera si majú možnosť vybrať si spomedzi 35 výhod vrátane najobľúbenejšej, ktorou je možnosť získať príspevok na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu až do výšky 150 eur ročne. „Od nového roka bude u detí možné získať príspevok aj na pečatenie zubov a dospelí ho budú môcť využiť aj na zhotovenie zubných mostíkov a koruniek. Okrem toho všetky štvorročné deti poistené u nás dostanú zubný balíček v hodnote 30 eur,“ priblížil PR špecialista poisťovne Matej Štepianský. Od nového roka chce poisťovňa tiež prispievať sumou 50 eur na okuliarový rám a okuliarové šošovky pre deti.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) pre poistencov zas poskytuje nadštandardnú prevenciu. Ponúka najviac vyšetrení zameraných na sledovanie ovplyvniteľných rizikových faktorov onkologických, kardiovaskulárnych a iných ochorení. Od budúceho roka poisťovňa plánuje prispievať dospelým poistencom na laserovú operáciu očí až do výšky 450 eur. Možné bude tiež požiadať o príspevok na okuliarové šošovky pre deti i dospelých.

Deti a rodičia môžu využiť príspevok do výšky 200 eur ročne na kategorizované lieky a dietetické potraviny na predpis. „VšZP ako jediná poisťovňa po novom poskytuje príspevok na kategorizované lieky na predpis aj dospelým poistencom bez statusu rodiča alebo zákonného zástupcu. Tí môžu požiadať o príspevok do výšky 20 eur ročne,“ dodala  Peterová.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This