Ortopedický magazín logo

Reklama

Pozor na túto fatálnu chybu počas horúčav!

Pozor na túto fatálnu chybu počas horúčav

Nechať dieťa v aute bez dozoru a v horúčavách môže mať trestnoprávnu dohru. V súvislosti s aktuálnym horúcim počasím na to upozorňuje bratislavská polícia na sociálnej sieti. Dodala, že v podobných prípadoch hrozí aj väzenie. V minulých rokoch polícia riešila niekoľko prípadov opustených detí v aute. Mnohé sa skončili tragicky. Dajte si pozor na túto fatálnu chybu počas horúčav.  

„V takýchto prípadoch môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo, kde hrozí jeden až päť rokov väzenia, pri deťoch mladších ako šesť rokov až 10-ročné väzenie,“ píše sa aj na webe ministerstva vnútra. Polícia dodala, že osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví, v krajnom prípade z usmrtenia.

Za ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute hrozí pokuta za spáchanie priestupku do výšky 1000 eur. Polícia podčiarkla, že aj pár minút stačí v horúcom počasí na to, aby sa organizmus dehydroval, čo môže mať vážne následky. „Aj v motorovom vozidle sa teplota enormne rýchlo zvyšuje,“ dodala.

Pozor na túto fatálnu chybu počas horúčav

  • Počas horúceho dňa môže byť teplota v aute až o 40 stupňov vyššia ako je vonku.
  • Pobyt v prehriatom aute môže pre dieťa znamenať životu nebezpečný úpal, rýchlu dehydratáciu, udusenie a smrť.
  • K týmto stavom môže dôjsť, aj keď je auto zaparkované v tieni.
  • Čím je dieťa mladšie, tým rýchlejšie sa dehydratuje.
  • Mierne pootvorené okno má iba malý vplyv na stúpajúce teplo.

Redakcia

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This