Ortopedický magazín logo

Reklama

Poistencom Dôvery poskytnú v UNLP Košice len neodkladnú starostlivosť

Poistencom Dôvery poskytnú v UNLP Košice len neodkladnú starostlivosť

Foto: ilustračné, Envato Elements

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice bude poistencom súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera od apríla poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Nemocnica sa totiž nedohodla s poisťovňou na pokračovaní zmluvného vzťahu. TASR o tom informoval PR špecialista poisťovne Matej Štepianský.

„To znamená, že UNLP bezplatne poskytne našim poistencom všetku potrebnú zdravotnú starostlivosť v prípade úrazu, akútnych zdravotných ťažkostí alebo akútneho zhoršenia zdravotného stavu,“ povedal Štepianský. Dôvera deklarovala, že zdravotnú starostlivosť pre poistencov zabezpečí v ďalších nemocniciach na území Košíc a v okolí.

„Všetkých našich poistencov, ktorí mali naplánovanú liečbu v UNLP Košice, budeme postupne telefonicky a emailom informovať, ako majú postupovať,“ avizoval Štepianský. Pripomenul, že UNLP z dôvodu pandemických opatrení pracuje prevažne v režime poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti, plánované hospitalizácie a liečba sú poskytované v redukovanom režime.

Dôvera s nemocnicou naďalej rokuje. „Mrzí nás táto situácia, UNLP ako jediná nemocnica na Slovensku odmietla našu ponuku, ktorú sme jej predostreli. Rovnakú ponuku, v súlade so štátnym rozpočtom, akceptovali všetky ostatné nemocnice na Slovensku,“ doplnil Štepianský. Poukázal tiež na to, že UNLP odmietla aj ponuku na zrušenie všetkých finančných limitov, ktoré sa týkajú rozsahu a objemu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This