Ortopedický magazín logo

Reklama

Námestovo: Oravská poliklinika by sa mala rozšíriť o nové oddelenie fyziatrie

Námestovo 3. apríla (TASR) – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánuje v Oravskej poliklinike v Námestove stavať nové oddelenie fyziatrie a liečebnej rehabilitácie. Pre TASR to v pondelok potvrdila hovorkyňa ŽSK Eva Lacová. Celkové náklady na zriadenie oddelenia predstavujú 1,6 milióna eur.

V okrese so 64.000 obyvateľmi poskytuje komplexné rehabilitačné služby len jeden súkromný poskytovateľ, ktorého služby už nepokrývajú potreby obyvateľov okresu. Za rehabilitačnými službami cestujú aj do nemocníc v Trstenej a v Dolnom Kubíne,“ vysvetlila Lacová.

Nové oddelenie v Oravskej poliklinike bude po vybudovaní poskytovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť pacientom okresu s poúrazovými, pooperačnými stavmi, ochoreniami pohybového aparátu, ochoreniami chrbtice, neurologickými diagnózami a pediatrickými diagnózami.

V súčasnosti je vysúťažený dodávateľ stavby. „Investičná akcia bude financovaná zo zdrojov samosprávneho kraja,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This