Ortopedický magazín logo

Reklama

Najväčšia slovenská nemocnica bude mať nový heliport

Najväčšia slovenská nemocnica bude mať nový heliport

Finálnu cenu za výstavbu heliportu nemocnica zverejní po ukončení všetkých procesov súvisiacich s jeho uvedením do prevádzky. Foto: ilustračné, Envato Elements

Nový heliport v Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove je vo finálnom štádiu. Nemocnica tvrdi, že ľudia žijúci v okolí nemocnice sa báť zvýšeného hluku nemusia. Pre TASR to povedala hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.

„V súčasnosti realizujeme všetky potrebné procesy súvisiace s administratívnymi rozhodnutiami. Po uzavretí týchto procesov bude možné heliport uviesť do prevádzky,“ spresnila, kedy sa heliport sfunkční. Zdôraznila, že limity prípustných hodnôt hluku z leteckej dopravy nie sú prekročené.

Pandémia nového koronavírusu podľa nej ovplyvnila najmä prípravnú fázu projektu, a to hlavne v súvislosti s administratívnymi činnosťami tretích strán, čo malo vplyv i na samotnú výstavbu. Na otázku, aká je finálna suma výstavby heliportu, hovorkyňa dodala, že bude zverejnená po ukončení všetkých procesov súvisiacich s jeho uvedením do prevádzky.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This