Ortopedický magazín logo

Reklama

Moderna oznámila, že začala testovať vakcínu u detí do 12 rokov

V USA začnú testovať vakcínu Moderna na deťoch

Vakcína americkej spoločnosti Moderna proti ochoreniu COVID-19. Zdroj: TASR/DPA

Americká spoločnosť Moderna oznámila, že začala testovať vakcínu proti koronavírusu u detí. A to vo veku od šiestich mesiacov do 12 rokov. Podľa plánov spoločnosti sa má na očkovaní zúčastniť približne 6750 detí, píše agentúra AFP.

„Sme radi, že môžeme začať s touto testovacou fázou vakcíny od spoločnosti Moderna (mRNA-1273) u zdravých detí v USA a Kanade,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Moderny Stéphane Bancel. Podľa neho táto „pediatrická štúdia pomôže posúdiť potenciálnu bezpečnosť tejto vakcíny a jej schopnosť vyvolať imunitnú odpoveď u tejto dôležitej mladšej skupiny populácie“.

Americké zdravotnícke orgány tvrdia, že v porovnaní s dospelými sa novým koronavírusom nakazilo menej detí. Väčšina z nich však mala mierne alebo žiadne symptómy, píše agentúra AFP. Vakcínou od spoločnosti Moderna v Spojených štátoch doteraz zaočkovali približne 17,8 milióna dospelých ľudí. Vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna a Johnson&Johnson, ktoré doteraz v USA schválili, majú do konca roka dodať dostatočné množstvo dávok vakcín, aby nimi bolo možné zaočkovať celú dospelú populáciu v krajine.

USA v súčasnosti očkujú okolo 2,2 milióna ľudí denne, zatiaľ čo prvú dávku vakcíny dostalo takmer 65 percent Američanov vo veku nad 65 rokov.

Zdroj: TASR

Foto: TASR/DPA

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This