Ortopedický magazín logo

Reklama

VIDEO: Zberové drony môžu riešiť nedostatok pracovníkov v ovocných sadoch

Môžu pracovať cez deň aj v noci. Tak spoločnosť Tevel Aerobotics Technologies prezentuje svoje autonómne lietajúce roboty. Ich využitím má byť zber ovocia a zeleniny v sadoch. Vývojári tvrdia, že ich zberové drony so zabudovanou umelou inteligenciou, dokážu rozoznať zrelé a nezrelé plody. 

Robot používa algoritmy na lokalizáciu stromov, ďalšie algoritmy na detekciu ovocia medzi listami, klasifikáciu veľkosti plodu a zrelosti. Autor technológie tvrdí, že je nákladné financovať ručný zber ovocia.

Spoločnosť Tevel aktuálne testuje prvé zberové drony na skutočných farmách. Poľnohospodári jej poskytujú dôležité informácie pre ďalší vývoj tejto technológie. Autori ju prezentujú ako budúcnosť v zbere ovocia.

Pozrite sa, ako na videu pracujú zberové drony


Zberové drony by mali v budúcnosti riešiť nedostatok pracovnej sily počas sezónnych zberových prác. Na ten v roku 2019 upozornila Americká federácia poľnohospodárskych úradov. S nástupom pandémie musela tento problém riešiť aj Európa. Španielsko a Taliansko dokonca ponúkli, že nelegálnym migrantom dočasne umožnia pracovať. Táto snaha sa žiaľ nestretla s úspechom. Riešením by mohli byť novovzniknuté spoločnosti, ktoré budú chýbajúci personál nahrádzať so svojimi brigádnikmi –  zberovými dronmi.

Zdroj: NaturalNews.com

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This