Ortopedický magazín logo

Reklama

Minister Matovič má s maďarskými partnermi rokovať o možnosti posúdenia vakcín Sputnik

Mtovič má rokovať o posúdení vakcín sputnik

Na snímke sprava minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič prichádzajú na tlačovú konferenciu po návrate ministra financií z pracovnej cesty v Moskve v Rusku v piatok 9. apríla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Premiér Eduard Heger (OĽANO) poveril ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) preverením aktuálnej dostupnosti vakcín na trhu vrátane vakcíny Sputnik V. Súčasne poveril Matoviča, aby v Budapešti s maďarskými partnermi prerokoval možnosť posúdenia vakcíny Sputnik. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

„Premiér Eduard Heger v záujme ochrany života a zdravia občanov má eminentný záujem na masívnej vakcinácii občanov, ktorá je podmienkou získania kolektívnej imunity. Rovnako vníma záujem občanov o očkovanie vakcínou Sputnik V,“ uviedol úrad s tým, že je preto povinnosťou štátu túto vakcínu zabezpečiť v požadovanom množstve a kvalite.
K piatkovému rokovaniu s maďarskými partnermi úrad uviedol, že Matovič má prerokovať možnosť posúdenia vakcíny Sputnik tak, aby sa vylúčili akékoľvek pochybnosti o transparentnosti a odbornosti testovania vakcíny. ÚV hovorí o snahe čím skôr zastaviť pandémiu a jej negatívne dôsledky na verejné financie SR. Heger zároveň ubezpečuje, že na Slovensku sa budú povoľovať iba tie vakcíny, ktoré prejdú štandardným procesom schvaľovania v certifikovanom laboratóriu, prípadne budú mať povolenie Európskej liekovej agentúry (EMA).

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Jaroslav Novák

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This