Ortopedický magazín logo

Reklama

Nórska premiérka Erna Solbergová na oslavách narodenín porušila nariadenia. Tipnite si vyšku pokutu

Nórska premiérka Erna Solbergová na oslavách narodenín porušila nariadenia

Nórska premiérka Erna Solbergová drží perníkovú chalúpku, ktorú jej darovali deti z miestnej škôlky počas návštevy v jej úrade v Osle 12. decembra 2019. FOTO TASR/AP

Nórska premiérka Erna Solbergová to s oslavami svojich 60. narodeniny prehnala, napísala v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie nórskej polície. Tá političku pokutovala sumou 20.000 nórskych korún (1985 eur) za porušenie protipandemických obmedzení obmedzujúcich počet účastníkov na súkromných akciách.

Pokutu polícia premiérke udelila za dve oslavy z konca februára, na ktoré zvolala členov svojej rodiny. Konali sa v lyžiarskom stredisku Geilo v strednej časti Nórska.

Jedným z týchto incidentov bolo stretnutie v reštaurácii, na ktorom sa však samotná Solbergová nezúčastnila pre problémy so zrakom. Druhý prípad sa týkal suši hostiny v prenajatom dome.

Na oboch oslavách sa zišlo približne 13 – 14 ľudí. Epidemiologické pravidlá v tom čase ale povoľovali stretnutia maximálne desiatich ľudí.

Solbergová sa za incidenty ospravedlnila už pred časom, hneď po ich medializácii. Pre stanicu NRK vtedy skonštatovala, že sa mala správať lepšie. „Niekto ako ja, kto ostatným ľuďom každý deň hovorí, že sa treba chrániť pred nákazou, mal lepšie poznať pravidlá,“ dodala.

Zdroj: TASR, DPA

Foto: FOTO TASR/AP

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This