Ortopedický magazín logo

Reklama

Minister Krajčí odvolal Petra Bielika z funkcie riaditeľa NCZI

Mnister odvolal riaditeľa NCZI

Na snímke odvolaný generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Peter Bielik

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) v utorok odvolal z funkcie riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Petra Bielika. Inštitúciu dočasne až do ukončenia riadneho výberového konania povedie Róbert Suja. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Aktuálny objednávkový systém má technické problémy

Dnes dopoludnia NCZI informovalo o pravdepodobnom útoku na rezervačný systém. Odpoludia správu upravil. Za spomalením objednávkového systému na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vraj už nestojí DDOS útok.

Problém mal byť v dátovom pripojení vládneho cloudu. Mal vykazovať až 44-percentnú chybovosť. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). „Problém na strane vládneho cloudu je už vyriešený, no prichádza k spomaleniu aplikácie Moje ezdravie, prostredníctvom ktorej sa občania objednávajú na antigénové či PCR testovanie a na očkovanie, nakoľko svoje dopyty zintenzívnili aplikácie monitorujúce voľné kapacity testovania alebo očkovania,“ vysvetlila Veronika Bauch, hovorkyňa NCZI.

Príčina spomalenia systému podľa NCZI nie je na ich strane. V žiadnom prípade vraj nešlo o účelové zablokovanie systému. „NCZI zároveň ubezpečuje verejnosť, že neprišlo k úniku osobných údajov či k ich ohrozeniu,“ doplnila Bauch.

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Jakub Kotian 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This