Ortopedický magazín logo

Reklama

Manželov na Veľkom Rozsutci nepriamo zasiahol blesk, utrpeli poranenia

Manželov na Veľkom Rozsutci nepriamo zasiahol blesk, utrpeli poranenia

Manželský pár v nedeľu dopoludnia počas zostupu z Veľkého Rozsutca nepriamo zasiahol blesk. Obaja utrpeli zranenia. Páru pomáhali horskí záchranári. 

Muž pri páde spôsobenom tlakovou vlnou utrpel viaceré tržné poranenia hlavy a pociťoval tŕpnutie nôh. Žena bola po páde doudieraná, ale nepotrebovala pomoc, informovala ďalej Horská záchranná služba (HZS) na svojom webe.

Záchranári z oblastného strediska Malá Fatra odišli mužovi na pomoc terénnym automobilom do Sedla Medziholie a odtiaľ pešo. „Po ošetrení a poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti ho na nosidlách transportovali do Sedla Medziholie a odtiaľ autom zviezli do Štefanovej, kde si ho prevzala do opatery posádka rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračoval do nemocnice,“ dodali horskí záchranári.

Výstrahy SHMÚ

Tretí stupeň výstrahy pred prívalovou povodňou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v nedeľu podvečer pre okres Rožňava.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ uviedli meteorológovia s tým, že existuje predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

SHMÚ varuje pred prívalovými povodňami aj v ďalších častiach regiónu Gemer-Malohont. Pre okres Revúca platí druhý a pre okres Rimavská Sobota prvý stupeň výstrahy.

Druhý stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami vydal dopoludnia Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre regióny Dolného Hrona, Dolného Považia, Dolnej Nitry, Žitavy a Dunaja na juhozápadnom Slovensku. Platí pre okresy Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky, Galanta, Šaľa, Hlohovec a tiež Nitra, Zlaté Moravce, Levice a Žarnovica.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Pozor na tieto chyby pri silných búrkach

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This