Ortopedický magazín logo

Reklama

Koho prácu, v boji s pandémiou, vnímame najpozitívnejšie? Ako sa umiestnila vláda?

Koho prácu, v boji s pandémiou, vnímame najpozitívnejšie?

Foto: ilustračné, Envato Elements

Až 64 percent obyvateľov Slovenska vníma v boji s pandémiou najviac pozitívne prácu zdravotníkov zdravotníckych zariadení. Ako druhé najviac pomáhajúce inštitúcie oceňujú ľudia samosprávy. Aktivity miest a obcí vníma ako významnú pomoc 41 percent obyvateľov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight.

Na treťom mieste sa s pomerne výrazným odstupom (17 percent) objavili obchody, respektíve maloobchodné reťazce. Na štvrtom mieste sa umiestnila vláda SR, ktorej prínos v boji s pandémiou a jej následkami oceňuje 14 percent obyvateľov Slovenska. Päticu najviac oceňovaných inštitúcií uzatvárajú neziskové a charitatívne organizácie, ktorých prácu v boji s pandémiou výrazne oceňuje 13 percent obyvateľov.

  1. práca zdravotníkov a zdravotníckych zariadení (64%)
  2. aktivity samosprávy (41%)
  3. maloobchodné reťazce (17%)
  4. vláda SR (14%)
  5. neziskové a charitatívne organizácie (13%)

Na šiestom mieste sa umiestnili internetové obchody (12 percent), nasledujú cirkvi (11 percent), médiá (8 percent), telekomunikační operátori (7 percent) a banky (5 percent).

Prieskum realizovala agentúra na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov vo veku 15 až 79 rokov na prelome februára a marca 2021. Realizovaný bol metódou multimode – kombináciou osobného a online dopytovania.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This