Ortopedický magazín logo

Reklama

VIDEO: Španielsko včera podniklo bizarný test s 5000 ľuďmi, aby si potvrdilo účinnosť testovania

Španielsko včera podniklo bizarný test s 5000 ľuďmi

Foto: Envato Elements

V katalánskej metropole Barcelona sa v sobotu uskutočnil koncert s účasťou 5000 osôb, ktorý mal pomôcť overiť účinnosť hromadného testovania na COVID-19. Informovali o tom denník El Periódico de Catalunya a stanica Sky News na svojich webových stránkach.

Španielske zdravotnícke úrady udelili špeciálne povolenie na uskutočnenie koncertu s cieľom analyzovať aký vplyv majú na šírenie vírusu na podobných kultúrnych podujatiach testy – absolvované v ten istý deň.

Všetci účastníci museli mať rúška a v deň koncertu absolvovať antigénový test – ktorého výsledok musí byť negatívny. Medzi účastníkmi na koncerte však nemuseli byť dodržané požadované rozstupy.

Pozrite si video z koncertu

 

Koncert sa uskutočnil v mnohoúčelovej športovej hale Palau Sant Jordi v Barcelone v španielskom autonómnom spoločenstve Katalánsko.

Očakávané ampulky

V továrni na severovýchode Španielska sa plnia ampulky vakcíny vyvinutej spoločnosťou Janssen Pharmaceuticals. Tá má hlavné sídlo v Belgicku a je súčasťou medzinárodného koncernu Johnson & Johnson. Tento týždeň ju navštívil eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton. Na mieste avizoval, že členským krajinám Európskej únie bude v druhom štvrťroku dodaných 55 miliónov dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Johnson & Johnson. EÚ následne od júla do septembra dostane ďalších 120 miliónov dávok tejto jednodávkovej vakcíny, spresnil Breton.

Ide o štvrtú vakcínu, ktorá dostala súhlas na použitie v EÚ, a súčasne o prvú jednodávkovú vakcínu proti covidu. Klinické testy potvrdili, že je účinná pri prevencii ochorenia COVID-19 u ľudí vo veku od 18 rokov.

Zdroj: TASR, YouTube

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This